Herbal Tea

Herbal Tea, bir bitki çayı çeşididir. Biz de The Boba Co olarak bu yazımızda Herbal Tea konusunu tüm detaylarıyla ele alacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Herbal Tea Nedir? 

Bu çay çeşidi, kekik, anason, maydanoz, andız otu kökü ve yaban mersini yaprağı gibi faydalı besinlerden yapılmaktadır. Bu çay, eczanelerde, aktarlarda, marketlerde veya bu ürünü satan her yerde bulunmaktadır. Birçok çeşidi bulunan bu çayın fiyatları ise birbirinden farklılaşmaktadır. Genel olarak bakıldığında herbal tea fiyatları, diğer bitki çayı fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır. Fiyatının uygunluğu bu çay çeşidinin tercih edilme sebeplerinden biridir.

Herbal Tea Nasıl Demlenir? 

Herbal Tea, sağladığı faydaların yanında, hızlı ve pratik demlenmesiyle de öne çıkmaktadır. Bu çay çeşidini kolaylıkla her yerde demleyebilirsiniz. İster evinizde isterseniz de iş yerinizde rahatlıkla demleyerek tüketebilirsiniz. Bu bitki çayı çeşidini demlemek için gereken tek şey sıcak sudur. Demleyeceğiniz suyun sıcaklığının 100 derece olması yeterlidir. Bu suyun içine bir miktar herbal tea atarak, 4-5 dakika arası bekleyebilirsiniz. Bu bekleme süresinden sonra bitki çayınızı afiyetle içebilirsiniz.

TheBobaCo Herbal Tea Çeşitleri 

The Boba Co’da mavi kelebek çayı, nane, limon ve stevyalı bitki çayı, ananas, rezene ve melisalı bitki çayı ve portakal, greyfurt ve mandalinalı bitki çayı gibi herbal tea çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler hoş lezzetleri ve faydalarıyla öne çıkmaktadır. Bu bitki çayı çeşitlerinin detayları aşağıdaki gibidir:

Blue Butterfly – Mavi Kelebek Çayı 

Tayland’dan gelen bu lezzetli bitki çayının içinde, mavi kelebek sarmaşığı bulunmaktadır. Mavi kelebek sarmaşığı hoş lezzeti ve sağladığı faydalarla ön plana çıkmaktadır. Bu bitki çayı çeşidini demlemek için 250 ml su miktarı yeterli olmaktadır. Bu su miktarını 100 derece sıcaklıkta kaynatarak, içine 1 gr mavi kelebek sarmaşığı atabilirsiniz. Bu karışımı 3-4 dakika beklettikten sonra bitki çayınızı afiyetle içebilirsiniz. Mavi kelebek çayı, yeni lezzetler denemeyi seven kişiler için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Cool Mint – Nane, Limon ve Stevyalı Bitki Çayı

Almanya’dan gelen bu lezzetli bitki çayının içinde, Elma, nane, limon otu, meyankökü, stevia bitkisi bulunmaktadır. Bu bitki çayı çeşidi nefis kokusuyla ön plana çıkmaktadır. Bu bitki çayı çeşidini demlemek için 250 ml su miktarı yeterli olmaktadır. Bu su miktarını 100 derece sıcaklıkta kaynatarak, içine 7 gr cool mint bitki çayını atabilirsiniz. Bu karışımı 8-10 dakika beklettikten sonra bitki çayınızı afiyetle içebilirsiniz. Cool Mint bitki çayı, meyan kökü aromasını seven ve tatlandırıcı kullanmadan tatlı bir içecek tüketmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Let's Flamingale – Ananas, Rezene ve Melisalı Bitki Çayı

Almanya’dan gelen bu lezzetli bitki çayının içinde, ananas küpleri, rezene, melisa yaprakları, ve flamingo şekerlemesi bulunmaktadır. Bu bitki çayı çeşidini demlemek için 250 ml su miktarı yeterli olmaktadır. Bu su miktarını 100 derece sıcaklıkta kaynatarak, içine 5 gr let’s flamingale bitki çayını atabilirsiniz. Bu karışımı 5-7 dakika beklettikten sonra bitki çayınızı afiyetle içebilirsiniz. 

 

Cold 911 – Portakal, Greyfurt ve Mandalinalı Bitki Çayı

Almanya’dan gelen bu lezzetli bitki çayının içinde, elma, havuç, dondurularak kurutulmuş portakal dilimleri ve dondurularak kurutulmuş mandalina dilimleri bulunmaktadır. Bu bitki çayı çeşidi nefis kokusuyla ön plana çıkmaktadır. Bu bitki çayı çeşidini demlemek için 250 ml su miktarı yeterli olmaktadır. Bu su miktarını 100 derece sıcaklıkta kaynatarak, içine 7 gr cold 911 bitki çayını atabilirsiniz. Bu karışımı 8-10 dakika beklettikten sonra bitki çayınızı afiyetle içebilirsiniz. Cold 911 bitki çayı, portakal özlü içecekleri sevenler için birebirdir.

 

The Boba Co olarak bu yazımızda herbal tea konusunu tüm detaylarıyla ele aldık. Siz de hemen sitemize giderek, kaliteli bitki çaylarımızı inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR