Fruit Tea

Meyve çayı olarak dilimize geçen fruit tea hazırlanışı sırasında farklı birçok tarif kullanmak mümkündür. Bu yüzden farklı çay çeşitleri kullanabilir ve damak zevkinize uyum sağlayan soğuk çay modelini bulabilirsiniz. Bu sırada fruit tea hazırlama aşamasında popüler tarifleri kullanmanız yeterli olacaktır. Elbette bunun için kaliteli meyve çaylarından birini tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Böylece soğuk çayın lezzetini alabilir, doğal kaynaklı, faydalı bir soğuk meyve çayı tüketmiş olursunuz.

The Boba Co Meyve Çayları Çeşitleri Nelerdir?

The Boba Co bünyesinde bulunan meyve çayları birden fazla seçenekle beraber karşınıza çıkmaktadır. Doğal kaynaklı ve lezzetinin sırrını tüketicileriyle buluşturan The Boba Co, farklı içeriklerle hazırlanmaktadır. Her meyve çayının içerisinde farklı bir aroma ve farklı bir lezzet bulunmaktadır. Ayrıca aradığınız lezzeti bulmaya çalışıyor, klasik aromalardan uzaklaşmak istiyorsanız o zaman bu meyve çayı çeşitlerinden birini deneyebilirsiniz. 

The Boba Co meyve çayları, farklı demleme yöntemleri ve faydalarıyla sizler için doğru bir seçenek olduğunu da kanıtlamaktadır. Hemen her meyve çayı çeşidinin de kendine has bir lezzeti, büyük bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Meyve çayı çeşitlerini saymak gerekirse de Cloud Catcher, F.R.I.E.N.D.S, Pina Colada, Lilac Cocount seçenekleri bulunmaktadır. Bu meyve çaylarının her biri farklı lezzetler ve farklı aromalarla beraber karşınıza çıkmaktadır.

Cloud Catcher – Kivi, Vişne ve Hindistan Cevizli Meyve Çayı

Cloud Catcher kivi, vişne, Hindistan cevizinin birleşiminden oluşmaktadır. Elmanın, hindistancevizinin, dondurma işlemiyle kurutulan vişnenin ve kızılcığın içerisinde bulunduğu bir soğuk çay olarak bilinmektedir. Özellikle kuşburnu, hibiskus gibi standart tatlardan sıkılan, daha farklı bir lezzet arıyorsanız Cloud Catcher tercihinde bulunabilirsiniz. 

Ayrıca Cloud Catcher asidtesi düşük olan çaylardan biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Almanya’dan gelen bu lezzet, 100 derece sıcaklıkta, 10-12 derecelik bir sürede demlenmektedir. 4 gram Cloud Catcher yeterli olurken su miktarını da 250 ml olarak ayarlamak gerekmektedir. Farklı grmajlarla satın alabileceğiniz gibi dilerseniz birden fazla satın almanız da mümkündür.

Lilac Coconut – Lavanta ve Hindistan Cevizli Meyve Çayı

Lilac Coconut farklı meyve çayları içerisinde yer almaktadır. Lezzetinin Almanya’dan geldiği bilinirken içerisinde birden fazla çiçeğin uyumunu, meyvelerin bu uyuma eşliğini barındırmaktadır. Lilac Coconut çayı içmek istediğinizde Hindistan cevizinin, lavantanın, ananasın ve mavi kelebek sarmağı çiçeklerinin karışımını içerisinde saklamaktadır. Eğer ipeksi bir tat arıyorsanız, çayınızda benzersiz bir mavi rengi oluşsun diyorsanız o zaman bu çayı tercih edebilirsiniz.

Lilac Coconut çayını nasıl demleyeceğiniz gibi soruların cevabı da oldukça basittir. Eğer ilk kez Lilac Coconut meyve çayı demleyecekseniz ihityacınız olan 5 gram Lilac Coconut ve 250 ml sudur. 100 derece sıcaklıkta 5-7 dakika aralığında kaynatmanız sizin için yeterli olacaktır. Tarif, doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlandığında, Lilac Coconut çayınız hazır olur.

F.R.I.E.N.D.S – Mango ve Çilekli Meyve Çayı

F.R.I.E.N.D.S severek tüketilen meyve çayı çeşitleri arasında yer almaktadır. Lezzetinin egzotik meyvelerden almaktadır. Mango ve çilekli meyve çayı olarak anılmasının yanında içerisinde ananas küpleri de bulunmaktadır. Mango küpleri, mango parçaları, ananas parçaları, portakal dilimleri, mandalina parçaları ve aspir çiçeğinin yapraklarına yer verilmektedir. Çuha çiçeğinin yapraklarıyla çilek dilimlerine de yer verilen F.R.I.E.N.D.S, sevilerek tüketilmektedir. Ayrıca Almanya’dan ülkemize gelen bu lezzet, sizleri eşsiz meyve tatları ve meyve kokularıyla karşılamaktadır. Bu yüzden birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

F.R.I.E.N.D.S meyve çayının demlemesi aşamasında sıcaklık yüz derece olmalı ve demleme süresi on ile on iki dakika arasında değişmektedir. Demleme için 4 gram F.R.I.E.N.D.S yeterli olurken su miktarı 250 ml olarak bilinmektedir.

Pina Colada – Ananas ve Hindistan Cevizli Meyve Çayı

Pina Colada meyve çayı, birçok kişi için ideal soğuk çay olarak bilinmektedir. İçerisinde elma, kuşburnu, hindistancevizi ve hibiskus gibi seçeneklere yer verilmektedir. Lezzetinin sırrı içerisinde bulunan meyvelerde bulunurken aroması, baskın tatlardan hoşlananlar için benzersiz bir seçenek olarak bilinmektedir. Tropik meyve sevenlerin de vazgeçilmezlerinden biri olan Pina Colada, Almanya’dan gelmektedir. Pina Colada demleme işlemi sırasında 4 gram yeterli olurken su miktarının da 250 ml olması gerekmektedir. Sıcaklığı 100 derece bekleme süresi de 10 ile 12 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.

Meyve Çayı faydaları nelerdir?

Meyve çayı faydaları birden fazladır. Farklı seçenekleri bulunan fruit tea ile beraber, yaşanılan sindirim problemlerinin önüne geçmek mümkündür. İnsan bünyesinin daha kuvvetli bir hal almasında etkilidir. Grip ve soğuk algınlığı gibi problemlerin önüne geçmeyi mümkün hale getirir. Ayrıca idrar yollarında bulunan hastalıkların giderilmesi, vücuttaki toksinlerin dışarı atılması konusunda etkilidir. Adet sürecinde de dengeleyici bir unsur olarak görünen meyve çayı, ağrı kesici görevi de görmektedir.

Fruit tea, ThebobaCo ile beraber farklı, kaliteli çeşitlerle karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca meyve çayı fiyatları çayın çeşidine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte uygun fiyatlı, damak zevkinize uyumlu meyve çayları için farklı seçenekleri deneyebilmeniz mümkündür.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR